Shopper kjøpesenter
Stein Erik Hagen-eide Steen & Strøm kjøper Maxi/Hamar Storsenter for 700 millioner kroner.
Dette er en artikkel fra NE nyheter, som nå er blitt til Estate Nyheter. Redaksjonen.
Etter at Stein Erik Hagens Steen & Strøm torsdag meldte om kjøpet av Maxi/Hamar Storsenter har Hagen nå kommet opp i 53 kjøpesentre i Skandinavia. Steen & Strøm er blitt det ledende kjøpesenterselskapet i Skandinavia, med en omsetning fra sentrenes butikker på over 40 milliarder kroner.
Hamar Storsenter omsetter for rundt 650 millioner kroner i året og har 68 butikker fordelt på 24.000 kvadratmeter. Kjøpet av Hamar Storsenter skjer til en eiendomsverdi på 700 millioner kroner.
– Vi er veldig fornøyd med avtalen og Maxi / Hamar Storsenter passer godt inn i vår øvrige portefølje. Vi har lenge vært på utkikk etter et godt alternativ i Hedmark, sier Line, som har ambisjoner om å videreutvikle senteret til beste for nærområdet med shopping, boliger og opplevelser i fokus, sier adm. direktør Olav Line i Steen & Strøm.
Steen & Strøm har tidligere ønsket å utvikle Hamar Stadion, men endte opp i en krangel med kommunen. Les mer her.