Pangea størst i Norden
Pangea Property Partners var med på 50 prosjekter i fjor med en samlet verdi på 27 milliarder kroner.
Dette er en artikkel fra NE nyheter, som nå er blitt til Estate Nyheter. Redaksjonen.
Dermed har den ferske eiendomsrådgiveren rykket opp som Nordens største på bare litt over ett år.
– Vi er glade for at det har vært mulig å gjennomføre så mange store og små oppdrag, selv i det relativt tøffe markedet som har preget 2010. Det er gledelig for oss, og ikke minst for våre kunder, at vi har fått demonstrert vår gjennomføringskraft, sier administrerende direktør Bård Bjølgerud i Pangea Property Partners.
Hans selskap var rådgiver i hele 50 transaksjoner i fjor, med en samlet markedsverdi på 30 milliarder svenske kroner. Ifølge en pressemelding toppet oppdragsmengden seg i desember med én transaksjon pr. dag. Blant dealene som Pangea Property Partners var involvert i, finner vi salget av Sektor Eiendomsutvikling, en Acta-portefølje i Sverige og porteføljen til Nordic & Russian Properties.
Pangea Property Partners var rådgiver for 20 prosent av det nordiske transaksjonsvolumet i fjor. Den store oppdragsmengden har ført til mange ansettelser.
– Vi var 24 mann da vi startet opp og vi er 43 nå. Det har tatt en del tid å bygge opp en god organisasjon, men nå er vi optimalt skrudd sammen, sier Bjølgerud til Finansavisen.
Pangea Property Partners ble dannet ved at eiendomsteamet til SEB Enskilda gikk sammen med de svenske rådgiverne i Lundberg & Partners. Målet var å bli det suverent ledende rådgivningsfirmaet i det nordiske eiendomsmarkedet. Pangea har dermed fått en pangstart i markedet.