Selger i Finland

Publisert Sist oppdatert

Kjøper av kontorbyggene i Loiste er fire pensjons- og forsikringsselskaper i OP-Pohjola-gruppen, og prisen er 209 millioner svenske kroner, tilsvarende 186 millioner norske kroner.

Salget får en positiv resultatinnvirkning på første kvartal 2013 i NCC Property Development, melder NCC.

Les også: – Norden er “safe haven”

Alt er solgtEiendommen er totalt på 7070 kvadratmeter, hvorav 6800 kvadratmeter er kontorarealer. Det følger med 181 parkeringsplasser. Bygget stod ferdig i 2012 og er 93 prosent utleid. NCC har stilt utleiegaranti for det ledige arealet for en periode av tre år.

Les også: Stabilt transaksjonsmarked i Finland

Plaza Business Park består av fem moderne kontorbygg med et totalt utleieareal på 27.600 kvadratmeter. Det første byggetrinnet av Plaza Business Park ble ferdigstilt og solgt i 2011. Plaza Business Park rommer 1500 arbeidsplasser.

Powered by Labrador CMS