Juss:
NYE TILTAK: Stian Berger Røsland og Trude Gran Melbye i Selmer Advokatfirma ser nærmere på de nye tiltakene for reiselivet.
Nye økonomiske tiltak for reiselivet - gode eller dårlige nyheter? (+)
Regjeringen har lansert nye økonomiske tiltak for reiselivet som følge av koronaepidemiens virkninger. Deler av kritikken mot de tidligere ordningene gjør seg gjeldende også for de nye tiltakene.
Regjeringen lanserte 21. september flere ulike økonomiske hjelpetiltak for reiselivsnæringen, som er en av bransjene som er særlig hardt rammet av myndighetenes koronatiltak. Det mest sentrale tiltaket er en ny kompensasjonsordning for reiselivsbedrifter med stort omsetningsfall. Det varsles også lokale tiltak i distrikts-Norge samt flere generelle tiltak som også vil komme reiselivsnæringen til gode.
Prisen er eks mva og betaling gjøres per faktura. Ved utløp av prøveperioden går abonnementet automatisk over i et årsabonnement dersom det ikke sies opp.