OPP: Mathis Grimstad tror på boligvekst - om et år eller to.

Mathis Grimstad: Nedgangen fortsetter i 2023 - så kommer rekylen med kraftig vekst

Administrerende direktør Mathis Grimstad i Stor-Oslo Eiendom tror nedgangen fortsetter inn i 2023, at Oslo-regionen blir vinneren og ikke minst sterk boligprisvekst inn i 2024 og 2025.

Publisert

– Vi tror boligåret 2023 blir speilvendt av 2022. Med andre ord: 2022 fikk en brutal nedgang siste kvartal etter et relativt godt første halvår. Inn i 2023 vil denne nedgangen fortsette til vi ser en endring i rentebanen og en forutsigbarhet på at inflasjonene er under kontroll og rentetoppen er nådd, sier han når Estate Nyheter ber ham se inn i årets glasskule.

Tegn et abonnement på Estate Pluss!

• Få tilgang på alle artikler • Få alt av innhold i Norges største eiendomsarkiv • Motta nyhetsbrev

Prøv Estate Pluss i 1 måned for 99 kr + mva

Prisen er eks mva og betaling gjøres per faktura. Ved utløp av prøveperioden går abonnementet automatisk over i et årsabonnement dersom det ikke sies opp.
Powered by Labrador CMS