SENTRUMSFUNKSJONER: Ifølge Thomas Holth løser planen sårt tiltrengte boliger og sentrumsfunksjoner som handel, kultur, næring og hotell

«En gledens dag»: Gigantplanen for Økern sentrum sendt til bystyret

– Jeg er glad for at Plan- og bygningsetaten nå har sendt saken til politisk behandling, og at det er stor enighet om utviklingen av Øker Sentrum, sier prosjektdirektør Thomas Holth, som representerer eierne Steen & Strøm og Storebrand.

Publisert Sist oppdatert

I 2019 droppet Økern Sentrum ANS, som eies 50/50 av Steen & Strøm og Storebrand, den godkjente planen for det ca. 90 mål store området på Økern i Oslo. De ønsket i stedet å oppdatere planene for Økern i henhold til Oslos plan om å bli en grønnere, varmere og mer nyskapende by. Ambisjonen er å utvikle et flerfunksjonelt bysentrum med et mangfoldig tilbud og møteplasser.

Tegn et abonnement på Estate Pluss!

• Få tilgang på alle artikler • Få alt av innhold i Norges største eiendomsarkiv • Motta nyhetsbrev

Prøv Estate Pluss i 1 måned for 99 kr + mva

Prisen er eks mva og betaling gjøres per faktura. Ved utløp av prøveperioden går abonnementet automatisk over i et årsabonnement dersom det ikke sies opp.
Powered by Labrador CMS