NY DRIVER: Dette blir et Clarion-hotell.
Foto: Glen Widing
Forlater Radisson til fordel for Strawberry
Radisson Blu Hotel i Bodø får ny driver og nytt navn.
Pandox som eier Radisson Blu Hotel i Bodø har inngått en avtale med Strawberry som overtar driften ved nyttår – og gir det nytt navn ifølge en pressemelding.
– Bodø er et satsingsområde for oss. Byen har et vanvittig potensial og kan bli like populær som Tromsø med de riktige grepene. Dette blir vårt andre Clarion Hotel i Nord-Norge, sier Petter A. Stordalen.
Skal renoveres
Hotellet med 13 etasjer har 191 gjesterom og konferansekapasitet til 700 personer med opptil 17 møterom.
– Strawberry og Pandox har samarbeidet godt i mange år med ulike hoteller. Nå skal vi revitalisere det som en gang var Bodøs første hotell på internasjonalt nivå. Vi går i gang med å renovere fellesarealene i første etasje, påpeker han.
Strawberry har allerede fire hoteller i byen.
Pandox kjøpte det nordiske hotellselskapet Norgani Hotels for 8,3 milliarder kroner i 2010. Handelen inkluderte Radisson Blu Hotel i Bodø.