FORSLAG TIL NY FINANSIERINGSMODELL: Den nye modellen gir både muligheter og utfordringer for utbyggere, mener f.v. Juni Saxegaard, Ståle O. Meleng og Natasja Plur i advokatfirmaet Wiersholm

Grunneierfinansiering av infrastruktur – hovedpunkter i nytt lovforslag

Regjeringen har nylig lagt frem et lovforslag for Stortinget som omfatter en ny finansieringsmodell for offentlig infrastruktur.

Publisert Sist oppdatert

Lovforslaget er et resultat av høringsrunder både i 2021 og 2023, og en lang rekke innspill. Hovedmodellen for grunneierfinansiering av infrastruktur i tidligere forslag er beholdt, med noen endringer og nyanser. Nedenfor oppsummerer vi hovedpunktene i lovforslaget om grunneierfinansiering av infrastruktur, samt de mest sentrale endringene etter høringen i 2023.

Tegn et abonnement på Estate Pluss!

Prisen er eks mva og betaling gjøres per faktura. Ved utløp av prøveperioden går abonnementet automatisk over i et årsabonnement dersom det ikke sies opp. Dere vil motta en e-post en uke før oppsigelsestiden for å minne om utløp.

Prøv Estate Pluss i 1 måned for 99 kr + mva

• Få tilgang på alle artikler • Få alt av innhold i Norges største eiendomsarkiv • Motta nyhetsbrev
Powered by Labrador CMS