Juss:
FULL SEIER TIL GRUNNEIER: Dette sameiet i Asker ville kjøpe seg ut av festeavtalen, men ikke til summen som grunneier krevde.
Grunneier vant frem mot boligsameie (+)
Sameiet mente grunneieren var for grådig i forhold til verdien på festetomtene. Etter to rettsrunder ble alt bare enda dyrere.
Borgarting lagmannsrett har nylig avsagt overskjønn i en tvist mellom en grunneier i Asker og Sjøstrandhagen Eierseksjonssameie, etter at partene ikke lyktes i å komme til enighet på fastsettelse av innløsningssum for tomtene til sameiet.
Prisen er eks mva og betaling gjøres per faktura. Ved utløp av prøveperioden går abonnementet automatisk over i et årsabonnement dersom det ikke sies opp. Dere vil motta en e-post en uke før oppsigelsestiden for å minne om utløp.
Prøv Estate Pluss i 1 måned for 99 kr + mva
• Få tilgang på alle artikler • Få alt av innhold i Norges største eiendomsarkiv • Motta nyhetsbrev