KREDITORENE PRESSER PÅ: Fra venstre Selma Ellefsens vei 6 i Oslo, Tvetenveien 32 i Oslo og Rovenveien 125 på Fetsund. Alle eiendommene eies av Fortuna Estate. Tingretten har besluttet at de skal tvangsselges.

Kreditorene har fått gjennomslag for tvangssalg av Fortuna Estate-eiendommer

En rekke av eiendommene i hardt pressede Fortuna Estate er besluttet tvangssolgt, herunder hovedkontoret til selskapet. I tillegg har Skatteetaten tatt store utlegg i privateiendommene til far og sønn Hesle. – Vi kommenterer ikke dette.

Publisert Sist oppdatert

Estate Nyheter har i flere artikler omtalt de økonomiske utfordringene i eiendomsselskapet Fortuna Estate. En stor andel av de 50 virksomhetene i konsernet ligger kraftig etter med levering av årsregnskapene. Mange av selskapene tynges av et stort antall utleggsforretninger.

Prøv Estate Pluss i 1 måned for 99 kr + mva

Prisen er eks mva og betaling gjøres per faktura. Ved utløp av prøveperioden går abonnementet automatisk over i et årsabonnement dersom det ikke sies opp. Dere vil motta en e-post en uke før oppsigelsestiden for å minne om utløp.

Prøv Estate Pluss i 1 måned for 99 kr + mva

• Få tilgang på alle artikler • Få alt av innhold i Norges største eiendomsarkiv • Motta nyhetsbrev
Powered by Labrador CMS