FØRINGER: Ifølge PBE er byggehøyder og utnyttelse ikke i tråd med overordnede føringer. Ill: A-lab

Kutter i gigantplanene på Økern (+)

Steen & Strøm og Storebrand vil oppføre 2 500 boliger og 117 000 kvadratmeter næringsareal på Økern, men Plan- og bygningsetaten frykter at det blir «en overutnyttet øy».

Publisert Sist oppdatert

I mai ble det kjent at Økern Sentrum ANS dropper de godkjente planene for området. Steen & Strøm og Storebrand ønsker i stedet «å oppdatere planene for Økern i henhold til Oslos plan om å bli en grønnere, varmere og mer nyskapende by». Økern skal endres fra dagens industriområde til et urbant, bærekraftig og levende bysentrum med torg, parker og gode møteplasser.

Prøv Estate Pluss i 1 måned for 99 kr + mva

Prisen er eks mva og betaling gjøres per faktura. Ved utløp av prøveperioden går abonnementet automatisk over i et årsabonnement dersom det ikke sies opp. Dere vil motta en e-post en uke før oppsigelsestiden for å minne om utløp.

Prøv Estate Pluss i 2 måneder for 99 kr + mva

• Få tilgang på alle artikler • Få alt av innhold i Norges største eiendomsarkiv • Motta nyhetsbrev
Powered by Labrador CMS