JERNBANEEIENDOMMER: Jernhusen har en rekke eiendommer i tilknytning til jernbanen. Foto: Jernhusen.

Statlig eiendomsselskap med 250 mill. i koronadugnad (+)

Det svenske statlige eiendomsselskapet Jernhusen setter av 250 millioner kroner for å støtte leietakerne gjennom koronakrisen.

Publisert Sist oppdatert

Jernhusen er svenskenes svar på Bane NOR Eiendom og eier og forvalter flesteparten av Sveriges jernbanestasjoner. Nå trår de til med en betydelig støtteordning for sine leietakere som er hardest rammet av koronakrisen. Ifølge Fastighetsvärlden vil Jernhusen senke husleien med inntil 50 prosent i andre og tredje kvartal. Lettelsene strekker seg lenger frem i tid og omfatter flere leietakere enn den støtten til leierabatter som regjeringen har besluttet.

Tegn et abonnement på Estate Pluss!

• Få tilgang på alle artikler • Få alt av innhold i Norges største eiendomsarkiv • Motta nyhetsbrev

Prøv Estate Pluss i 1 måned for 99 kr + mva

Prisen er eks mva og betaling gjøres per faktura. Ved utløp av prøveperioden går abonnementet automatisk over i et årsabonnement dersom det ikke sies opp.
Powered by Labrador CMS