VARSLING: Ifølge Audun Jevnaker, samfunnskontakt og politioverbetjent i Oslo Politidistrikt, brukes høye bygg og svalganger som kranser rundt T-baneområdet, av kriminelle til varsling av bl.a. politiets ankomst.

Politiet om planen for Bryn: – Positivt for et område som tidvis har utfordringer

Selv om Oslo Politidistrikt er positive til en utvikling på Bryn, er de negative til et høyhus opp mot 70 meter.

Publisert Sist oppdatert

Sporveien AS foreslår å omregulere Brynseng T-banestasjon og stasjonsområde. Hensikten er å oppgradere T-banestasjonen og utvide plattformene. I tillegg foreslås det et høyhus på opp mot 70 meter langs Østensjøveien. Det legges frem to alternativer med forskjellige høyder på bebyggelsen, alternativ 1 er høyhus på 70 m og alternativ 2 er høyhus på 42 m. Forslagsstiller anbefaler alternativ 1.

Tegn et abonnement på Estate Pluss!

Prisen er eks mva og betaling gjøres per faktura. Ved utløp av prøveperioden går abonnementet automatisk over i et årsabonnement dersom det ikke sies opp. Dere vil motta en e-post en uke før oppsigelsestiden for å minne om utløp.

Prøv Estate Pluss i 1 måned for 99 kr + mva

• Få tilgang på alle artikler • Få alt av innhold i Norges største eiendomsarkiv • Motta nyhetsbrev
Powered by Labrador CMS