Utvikling:
45 MÅL: Flere aktører har gått sammen om å regulere et område på 45 mål på Lambertseter. Der vil de bygge mer enn 100.000 kvadratmeter bolig og næring.
Ill: PBE
OBOS bekymret: «Konsekvensen kan bli at eiendommene ikke transformeres» (+)
Flere store aktører har gått sammen om å bygge ut et område på 45 mål på Lambertseter. Men OBOS er bekymret over «hvilken vending denne saken har tatt de siste månedene».
I 2017 skrev Estate Nyheter at aktører som OBOS, Backe Prosjekt, Anders Opsahl Holding, Stor-Oslo Eiendom, Solon Eiendom og Oslo kommune hadde gått sammen om å regulere et område på 45 mål på Lambertseter. Der vil de bygge mer enn 100.000 kvadratmeter bolig og næring. Fremdeles virker det å være langt frem før et planforslag kan sendes til politisk behandling.
Prisen er eks mva og betaling gjøres per faktura. Ved utløp av prøveperioden går abonnementet automatisk over i et årsabonnement dersom det ikke sies opp.