INTEGRERES: Den gamle stasjonsbygningen og tilhørende pakkhus fra 1915 sentralt på tomteområdet skal bevares og integreres.

Nedlagt stasjonsområde i Asker kan få 76 leiligheter (+)

Bane Nor Eiendom har planer om både boliger og noe næring på det gamle stasjonsområdet, som ikke lenger er i bruk.

Publisert Sist oppdatert

– Det gamle stasjonsområdet på Hvalstad stasjon og de eldste bygningene tilknyttet jernbanen er ikke lenger i bruk til jernbaneformål. Disse arealene ønskes derfor utviklet til annet formål, fremgår det av planforslaget, som er lagt ut på offentlig ettersyn.

Prøv Estate Pluss i 1 måned for 99 kr + mva

Prisen er eks mva og betaling gjøres per faktura. Ved utløp av prøveperioden går abonnementet automatisk over i et årsabonnement dersom det ikke sies opp. Dere vil motta en e-post en uke før oppsigelsestiden for å minne om utløp.

Prøv Estate Pluss i 1 måned for 99 kr + mva

• Få tilgang på alle artikler • Få alt av innhold i Norges største eiendomsarkiv • Motta nyhetsbrev
Powered by Labrador CMS