MÅ FJERNES: Eiendommen på Nesøya var annonsert som en praktfull eiendom med flotte og luksuriøse tillegg, deriblant fastmontert bygge og flytebrygge. Ti år etter salget endte salget i retten – fordi ingen av tiltakene var godkjente.

Ulovlige tiltak kostet dyrt: Tingretten gir kjøper millioner i prisavslag

Asker og Bærum tingrett har dømt selgerne av en eiendom på Nesøya til å betale syv millioner kroner i prisavslag etter at det ble avdekket en rekke ulovlige byggverk på tomten. Retten konkluderte med at kjøper ikke fikk nødvendig informasjon ved salget, og at eiendommen var i vesentlig dårligere stand enn forutsatt.

Publisert

Saken dreide seg om et eiendomssalg fra 2015. Kjøper overtok en påkostet enebolig på Nesøya med sjøutsikt, pergola, drivhus, utekjøkken, utebod og privat brygge. Eiendommen ble markedsført som et eksklusivt objekt med maritim adkomst, og prisen ble satt til 28 millioner kroner.

Tegn et abonnement på Estate Pluss!

• Få tilgang på alle artikler • Få alt av innhold i Norges største eiendomsarkiv • Motta nyhetsbrev

Prøv Estate Pluss i 1 måned for 99 kr + mva

Prisen er eks mva og betaling gjøres per faktura. Ved utløp av prøveperioden går abonnementet automatisk over i et årsabonnement dersom det ikke sies opp.
Powered by Labrador CMS