Utvikling:

KLARSIGNAL: Etter at tiltaket ble omprosjektert, er det klart for ombygging av denne eiendommen i Oscars gate til flere nye leiligheter.

Har fått ja til flere leiligheter i dette bygget (+)

Både naboene, Byantikvaren og Oslo kommune var negative, men nå har eieren av denne byvillaen bak slottet fått rammetillatelse til ombygging som vil gi flere nye leiligheter.

Publisert

I slutten av mai i fjor omtalte Estate Nyheter byggesøknaden rundt Oscars gate 11, hvor det ble søkt om dispensasjon fra bestemmelsene i plan- og bygningsloven. Dispensasjonssøknadene omhandlet parkeringskravene i henhold til parkeringsnormen, ønske om oppføring av et mindre nybygg på tomten, senkning av bjelkelag, nye takvinduer med mer.

Prøv Estate Pluss i 1 måned for 99 kr + mva

Prisen er eks mva og betaling gjøres per faktura. Ved utløp av prøveperioden går abonnementet automatisk over i et årsabonnement dersom det ikke sies opp. Dere vil motta en e-post en uke før oppsigelsestiden for å minne om utløp.

Prøv Estate Pluss i 2 måneder for 99 kr + mva

• Få tilgang på alle artikler • Få alt av innhold i Norges største eiendomsarkiv • Motta nyhetsbrev
Powered by Labrador CMS