Juss:

NYE RUNDER I RETTEN: Bonum krever erstatning for kluss med brannprosjektering som har medført store ekstrakostnader. Her Bonum-sjef Thomas Bergum Bø (t.v.) og akkvisisjonssjef Anders Bakken Eriksen i Bonum. Foto: Girlcrush

Godtar ikke milliontap mot brannrådgivere – har anket to rettsavgjørelser

Eiendomsutviklingsselskapet Bonum tar omkamp i Borgarting lagmannsrett. Den første ankesaken er i neste uke.

Publisert

Det siste året har Bonum havnet i flere tvister som angår brannprosjektering. I alle tilfellene har Bonum brukt brannrådgivere til å prosjektere brannsikkerhetsløsninger i boligprosjekter. Men brannkonseptene har blitt underkjent av plan- og bygningsetaten i Oslo kommune, med den følge av Bonum har pådratt seg store ekstrakostnader på grunn av omprosjektering.

Prøv Estate Pluss i 1 måned for 99 kr + mva

Prisen er eks mva og betaling gjøres per faktura. Ved utløp av prøveperioden går abonnementet automatisk over i et årsabonnement dersom det ikke sies opp. Dere vil motta en e-post en uke før oppsigelsestiden for å minne om utløp.

Prøv Estate Pluss i 1 måned for 99 kr + mva

• Få tilgang på alle artikler • Få alt av innhold i Norges største eiendomsarkiv • Motta nyhetsbrev
Powered by Labrador CMS