Begynner på dagen

OPPDATERT: Tom Bratlie er med umiddelbar virkning ansatt som kommunikasjonsdirektør i Entra.

Publisert Sist oppdatert

Dette er en artikkel fra NE nyheter, som nå er blitt til Estate Nyheter. Redaksjonen.

Oppdatert med supplerende kommentarer fra Arve Regland.

Bratlie (bildet) erstatter dermed Hege Njå Bjørkmann. Tom Bratlie var kommunikasjonsdirektør i Norske Skog fra 2006 til 2010 og deretter kommunikasjonsdirektør og medlem av konsernledelsen i oljeselskapet DNO. De siste to årene har han ifølge en pressemelding fra Entra tirsdag morgen arbeidet som rådgiver.

– Med Tom Bratlie på laget har vi fått en svært erfaren kommunikasjonsdirektør med solid bakgrunn fra børsnoterte selskap. Jeg ser frem til å samarbeide med Tom i den videre utviklingen av Entra som et av landets ledende eiendomsselskap, sier fungerende administrerende direktør Arve Regland i pressemeldingen.

Tom Bratlie tiltrer altså sin nye stilling umiddelbart. Bratlie blir medlem av konsernledelsen og vil rapportere til administrerende direktør. Til NE nyheter sier Regland at endringen er udramatisk og stammer fra før han tiltrådte som konstituert konsernsjef.

– Det ble kjent før jul for oss internt at Hege ønsket å slutte, det var en avtale hun gjorde med Klaus-Anders Nysteen. Prosessen med å finne en etterfølger har derfor pågått en tid, sier han.

– Hvorfor falt valget på Bratli? – Han er en veldig erfaren kommunikasjonsmann og har jobbet som selvstendig konsulent nå den seneste tiden, derfor kunne tiltre på kort varsel. Bratli har den riktige kompetansen fra andre børsnoterte selskap, og vi ser frem til å få ham med på laget, svarer Regland.

Powered by Labrador CMS