SELGES: Amundsengården på havna i Tromsø er ett år gammelt, og nå ligger den ute for salg.

Selger kliss nytt næringsbygg (+)

Amundsengården ble ferdigstilt våren 2018 og i mars ble det siste ledige lokalet fylt opp. Nå er bygget lagt ut for salg.

Publisert

Tromsø Havn og Sverre Christian Utvåg som eier Harstad-baserte Nordic Gruppen ga i 2016 Peab Bjørn Bygg i oppdrag å bygge Amundsengården på havna i Tromsø. Kontrakten hadde en verdi på 63 millioner kroner, og næringsbygget som sto ferdig i fjor våres måler 3.075 kvadratmeter BTA. Det består av to kontoretasjer over grunnplanet som har butikk, serveringsted og treningssenter. Alt er utleid og nå skal det selges. Tiger Eiendomskompetanse har salgsmandatet.

Tegn et abonnement på Estate Pluss!

• Få tilgang på alle artikler • Få alt av innhold i Norges største eiendomsarkiv • Motta nyhetsbrev

Prøv Estate Pluss i 1 måned for 99 kr + mva

Prisen er eks mva og betaling gjøres per faktura. Ved utløp av prøveperioden går abonnementet automatisk over i et årsabonnement dersom det ikke sies opp.
Powered by Labrador CMS