Nils M. Bøhler. Foto: Åsmund Holien Mo/Obos
PENSJONIST: Nils Bøhler takker for seg i arbeidslivet.

Nils Bøhler slutter som konserndirektør i Obos

Går av med pensjon.

Publisert Sist oppdatert

Nils Bøhler går av som konserndirektør med ansvar for næringseiendom i Obos etter 11 år i stillingen. Gjennom 43 år har innehatt en rekke roller i selskapet ifølge en pressemelding.

– Nils har vært med på utviklingen av det morderne Obos, fra å være et mindre helnorsk selskap til et stort konsern som er blant Nordens største utbygger. Han har bidratt betydelig til at vi oppfyller sitt formål overfor medlemmene våre, sier konsernsjef Marianne Gjertsen Ebbesen.

– Obos har vært et unikt selskap å jobbe i. Jeg er stolt over hva vi sammen har fått til innen næringseiendom de seneste 10 årene. Prosjektene har vært mange og vi har alltid hatt formålet vårt som ledestjerne for virksomheten, enten det har handlet om store næringsbygg, kjøpesentre i bydelene eller levende bygulv, sier Bøhler.

Det siste store prosjektet har også vært det mest spesielle.

– Oppføringen av Construction City i et transformasjonsområde hvor vi har bygget om lag 1.000 boliger de seneste 10 årene har vært en helt unik erfaring, påpeker han.

Obos arbeider nå med å finne hans etterfølger.

Powered by Labrador CMS