HEDERSPRIS: Sophie Bodd Jenssen, styreleder Koteng Jenssen og daglig leder Jenssen Holding, mottok Cityglød Trondheim.

Vant Cityglød Trondheim

– Veldig stas, sier styreleder Sophie Bodd Jenssen i Koteng Jenssen om utmerkelsen for Grilstad Marina.

Publisert Sist oppdatert

TRONDHEIM/BRITANNIA (ESTATE NYHETER): – Det har vært tre veldig gode kandidater, så dette har ikke vært en enkelt jobb, sier juryleder Tonje Borthen fra Solon Eiendom.

Med seg i juryen hadde hun Carine Bjørvik Andersen fra Estate kunnskap, Jørgen Rostad fra Norion Næringsmegling og Stine Hostad fra Reitan Eiendom.

De tre nominerte var Ruth Hege Havdal, adm. direktør i KLP Eiendom, og prosjektet Teknostallen, Reitan-familien, som står bak Det nye kulturkvartalet og Koteng Jenssens prosjekt Grilstad Marina.

Det var Grilstad Marina som vant Cityglød Trondheim.

– Det er veldig stas å ta imot denne prisen på vegne av Koteng Jenssen. Jeg heter Sophie Jenssen, og representerer den ene familien som står bak prosjektet. Det er ekstra stas for meg, siden denne fjæra her har vært i min families eie siden 1800-tallet, sier Sophie Bodd Jenssen.

Hun er styreleder i Grilstad Marina.

Om Grilstad Marina sier juryen følgende:

– Grilstad marina er blitt utviklet til en til en inkluderende og levende bydel ved sjøen, med nye møteplasser, aktivitet og rekreasjon for hele byen. Prosjektet kombinerer bolig, næring og grøntområder og sjøtilgang på en måte som skaper høy trivsel og sterk tilhørighet.

 

 

Powered by Labrador CMS