SAMLER SALG, KONFERANSE OG PARTNERSKAP: Daglig leder i Estate Media, Fredrik Loennecken, og ny kommersiell direktør Jeppe Skageng,
Foto: Glen Widing
Estate Media henter ny kommersiell direktør fra TV 2
Estate Media ruster seg for ny vekst og samler salg, partnerskap og konferanse i én felles avdeling, som skal ledes av Jeppe Skageng.
Estate Media tar nye strategiske grep for å styrke posisjonen som eiendomsbransjens ledende mediehus og møteplass. Selskapet slår nå sammen forretningsområdene annonse- og abonnementssalg, partnerskap og konferanse under én felles kommersiell paraply.
Til å lede avdelingen har Estate Media ansatt Jeppe Skageng som ny kommersiell direktør. Skageng kommer fra TV 2, hvor han gjennom 12 år har hatt en rekke kommersielle roller, senest med ansvar for strategiske partnerskap, nøkkelkunder og byrå. Han er utdannet økonom med bakgrunn fra finans og har lang erfaring innen salg og kommersiell utvikling fra P4, Dagens Næringsliv og TV 2.
– Vi er utrolig stolte av å få Jeppe med på laget. Han har en sterk kommersiell teft, lang erfaring med utvikling av partnerskap og genuin interesse for eiendomsbransjen. I tillegg er han en relasjonsbygger av rang. Sammen med et sterkt team vil Jeppe skape enda større verdi for våre kunder og samarbeidspartnere, sier daglig leder i Estate Media, Fredrik Loennecken.
Skageng starter i stillingen 1. november.
– Estate Media har opparbeidet seg en unik posisjon i eiendomsbransjen, med sterke merkevarer, ledende nyheter og bransjens viktigste møteplasser. Jeg gleder meg til å ta fatt på oppgaven med å samle og styrke det kommersielle arbeidet, og bygge videre på det solide fundamentet som ligger her, sier Jeppe Skageng.
Takker av Jan Erik Pedersen
Nyansettelsen kommer etter en planlagt nedtrapping i Estate for dagens kommersielle direktør, Jan Erik Pedersen, etter 17 år i selskapet. Pedersen fortsetter i en overlappingsperiode i høst, for å sikre en god overgang for ny kommersiell direktør.
– Jeg vil rette en varm takk til Jan Erik for lang og tro tjeneste i Estate. Han har spilt en avgjørende rolle for Estates utvikling til den ledende posisjonen vi har i dag som mediehus og møteplass for norsk eiendomsbransje, sier Loennecken.
Ny og spennende fase
Ansettelsen av Skageng skjer parallelt med at Estate Media går inn i en ny fase med fornyelse og videreutvikling. Selskapet ønsker flere nye krefter velkommen innen konferanse, salg og markedsføring, samtidig som enkelte kolleger har valgt å gå videre til nye utfordringer.
– Vi har til sammen rundt 20 svært dyktige, engasjerte og ikke minst hyggelige medarbeidere som skal drive Estate videre, og vi skal ansette flere nye kolleger i tiden fremover. Vår viktigste jobb er å ta godt vare på våre lesere, kunder og partnere, understreker Loennecken, og legger til:
– De som har valgt å gå videre har lagt ned en solid innsats i Estate, og vi ønsker dem lykke til med sine nye utfordringer.
Fornyer møteplasser og girer opp digitalsatsingen
Med sterke eiere i ryggen er ambisjonen fremover å befeste posisjonen som bransjens foretrukne leverandør av nyheter, innsikt, kommunikasjonsløsninger og møteplasser.
– Vi skal levere bransjens viktigste møteplasser og må sikre at arenaene våre til enhver tid er relevante og begeistrer de riktige målgruppene. Da må vi også tørre å fornye oss. Samtidig girer vi opp den digitale utviklingen. Tidligere i år lanserte vi nyhetsappen vår, og nå gleder vi oss til å vise frem et styrket digitalt tilbud i tiden fremover, avslutter Loennecken.