Porsgrunn. Vic hotell. Foto: Rebecca Langaard-Olsen
SOLGT: Dette hotellet får ny eier.

Strawberry og Capitane kjøper hotell av Hegnar

Etter overtakelsen skal hotellet både renoveres og få nytt navn.

Publisert Sist oppdatert

31. mai overtar Strawberry og Capitane Hotels eierskapet og driften av Hotell Vic i Porsgrunn ifølge en pressemelding. Selger er Trygve Hegnars selskap Periscopus. Prisen er ikke oppgitt.

Hotellet skal nå gjennom en kraftig oppussing der både rom, fellesområder og interiør skal fornyes. Totalt skal det investeres minst 15  millioner kroner i hotellet som blant annet har 109 rom, restaurant og konferansefasiliteter. Oppussingen skal gjøre hotellet klart for å tre inn i Home Hotel-kjeden.

– Hotell Vic har en sterk posisjon i Porsgrunn og en historie som betyr mye for både byen og regionen. Vi gleder oss til å videreutvikle hotellet sammen med Strawberry, sier administrerende direktør Teo K. Luisa i Capitane Hotels.

Powered by Labrador CMS