FORDELAKTTIG: Mange privateide selskaper regner på denne tiden av året på hvilken formuesverdi som er mest gunstig for eierne. Det er flere forhold hos aksjeselskapet som kan gjøre det fordelaktig å skyve på verdsettelsestidspunktet, skriver f.v. Aslak Støen (t.v.) og Morten Christophersen i RSM Advokatfirma

Bør man endre formuesverdsettelsestidspunktet i 2024?

De siste årene har mange privat eide eiendomskonsern endret formuesverdsettelsestidspunkt på grunn av reduserte eiendomsverdier som følge av økte renter. Men bør man gjøre det også i 2024?

Publisert Sist oppdatert

Formuesverdi på aksjer er aksjenes andel av selskapets verdier per 1. januar i inntektsåret. For den skattemeldingen som skal levers i april/mai 2025, betyr det at det er aksjeverdiene per 1. januar 2024 som er avgjørende.

Tegn et abonnement på Estate Pluss!

Prisen er eks mva og betaling gjøres per faktura. Ved utløp av prøveperioden går abonnementet automatisk over i et årsabonnement dersom det ikke sies opp. Dere vil motta en e-post en uke før oppsigelsestiden for å minne om utløp.

Prøv Estate Pluss i 1 måned for 99 kr + mva

• Få tilgang på alle artikler • Få alt av innhold i Norges største eiendomsarkiv • Motta nyhetsbrev
Powered by Labrador CMS