Foto:Sikt skal ha lokaler i nærheten av kollektivtilbud som buss eller bybane. Andrey Armyagov/Shutterstock.com
Jakter inntil 2.000 kvm i Bergen
Statsbygg søker etter mellom 1.400 og 2.000 kvadratmeter kontorlokaler for Sikt – kunnskapssektorens tjenesteleverandør.
1. januar 2022 ble NSD, Uninett og Unit slått sammen til Sikt – Kunnskapssektorens tjenesteleverandør. Sikt skal utvikle, anskaffe og levere tjenester til utdanning og forskning som gjør hverdagen for brukere og kunder bedre. Nå trenger den statlige virksomheten nye lokaler fra april/mai 2023.
Statsbygg søker nå etter nye lokaler til Sikts 90 ansatte i Bergen med sentral beliggenhet nær kollektivknutepunkt. Sikt legger opp til et åpent arbeidsplasskonsept med tilbaketrekkingsmuligheter og god tilgang på multirom.
«Det er ønskelig med moderne, fleksible og funksjonelle lokaler med nøktern god standard. Dagens arbeidsprosesser innebærer et skifte mot større grad av autonomi og en arbeidshverdag med utstrakt samarbeid. Fasiliteter som kan deles med andre brukere i bygget, slik som kantine, trimrom og sykkelparkering vil bli ansett som en fordel», skriver Statsnbygg i eiendomssøket.
Ønsket overtakelse er april/mai 2023, og leieperioden er anslått til å være 10 år, men ytterligere opsjoner kan være aktuelt. Statsbygg har satt en svarfrist til mandag 21 februar.