Bergensmeieriet, Meierigarasjen og Næring S10. Ill.: Obos
UTVIKLING: Slik ser utviklerne for seg prosjektet på Minde.

Obos bygger for en halv milliard i Bergen

Skal utvikle både boliger og næringslokale på Minde.

Publisert Sist oppdatert

LAB Entreprenør, et selskap i AF Gruppen, har ifølge en pressemelding inngått avtaler med Obos Nye Hjem om å bygge 95 leiligheter, parkeringsanlegg og næringsareal på Minde i Bergen. 

Samlet kontraktsverdi er ca. 480 millioner kroner før moms.

Avtalene omfatter prosjektene Bergensmeieriet, Meierigarasjen og Næring S10. Totalentreprisen skal gi kontinuerlig overlappende drift, og boligprosjektet er det første av totalt fem byggetrinn.

Leilighetene får et samlet areal på 6.700 kvadratmeter BRA fordelt på to blokker. Det skal også bygges et mindre næringsareal, og en parkeringskjeller på 8.000 kvadratmeter BTA, som inkluderer varelevering for bolig- og næringsdelen. Rundt boligene og på garasjetaket blir det utearealer for privat bruk samt offentlige allmenninger.

Arbeidet med parkeringsanlegget starter umiddelbart. Boligprosjektet har planlagt oppstart over nyttår og ferdigstillelse blir Q2 i 2028. 

Powered by Labrador CMS