MULIGHETER: Den islandske boligutvikleren Reir Verk har mangedoblet salget på sine boligprosjekter. Fra venstre: Hilmar Thor Kristinsson (Reir Verk), Rannveig Eir Einarsdóttir (CEO Reir Verk), Jón Finnbogason (Managing Director, Stefnir), Sigurður Viðarsson (Country Manager, Aparta Iceland), Trond Eriksen (CCO og Co-founder, Aparta Group), Aron Pálmarsson (COO, Aparta Iceland), Kristbjörg M. Kristinsdóttir (CFO, Stefnir).

Boligprosjekt fikk fart på salget etter Aparta-deal

Den nye boligsameiemodellen til Aparta bidro til å øke salget av nye boliger for eiendomsutvikleren Reir Verk på Island.

Publisert

Aparta (tidligere Hili) opplever økt interesse fra boligutviklere i Norden. Stadig flere ønsker å tilby en mer fleksibel løsning, tilpasset ulike kjøpergrupper og dagens markedsforhold. Selskapet tilbyr en delt eierskapsmodell for boligeiere, som lar dem selge en andel av boligen til et fond for å frigjøre kapital uten å måtte selge hele boligen eller flytte.

– Vi tilbyr fleksibilitet og utgjør et nytt tilskudd i et nyboligmarked som har gått trått de siste årene. Erfaringene fra prosjektet viser hvordan vår infrastruktur øker interessen blant boligkjøperne og bidrar til raskere salg. Med Aparta får utviklere verktøyene til å tilpasse tilbudet etter markedets ønsker, sier Trond Eriksen, CCO og Co-founder i Aparta.

I juni inngikk Aparta partnerskap med Stefnir, den største kapitalforvalteren på Island, for å etablere ulike Aparta fond. Nå har eiendomsutvikleren Reir Verk opplevd betydelig salgsvekst som følge av samarbeidet med Aparta.

– Boligeiere verdsetter å kunne avlaste deler av de finansielle forpliktelsene ved kjøp. Erfaringene med Reir Verk har vært utelukkende positive. Vi er i dialog med flere andre store utviklere som vil tilby tilsvarende løsninger på sine prosjekter, sier Eriksen.

I september lanserte Reir Verk Apartas sameiemodell på sine boligprosjekter. Det har resultert i at flere av prosjektene har mangedoblet salget.

Aparta skreddersyr etter partnernes behov, og tilbyr løsninger for både white-label og co-branding.

– Vi ønsker å være en partner som gir eiendomsutviklere større fleksibilitet og være en katalysator for salgsvekst. Samarbeidspartnerne kan selv velge om de vil profilere egne merkevarer eller presentere prosjektene under vår. Poenget er at vi kan tilpasse løsningen effektivt etter deres behov, fortsetter Eriksen.

Aparta er allerede i dialog med flere utviklere og eiendomsaktører i Oslo, Trondheim, København og Stockholm, og opplever økende interesse fra nordiske aktører innen bank, finans og eiendom.

 

Powered by Labrador CMS