Går inn med 206 mill.
Selvaag Bolig går inn med 206 millioner kroner i det nye prosjektselskapet i Tiedemannsbyen.
Dette er en artikkel fra NE nyheter, som nå er blitt til Estate Nyheter. Redaksjonen.
NEnyheter skrev i forrige uke at Selvaag Bolig og Ferd Eiendom inngår et partnerskap om bygging av 330 boliger på Ensjø.
Ferd Eiendom eier og utvikler den såkalte Tiedemanns-eiendommen på Ensjø. Eiendommen er den tidligere Tiedemanns Tobaksfabrik og er i dag utleid til lager og lett industri.
Ferd har ifølge hjemmesidene søkt etter en partner for utvikling og realisering av de neste delfeltene i Tiedemanns-området, en utvikling som skal gi ca 330 nye boliger.
Selvaag Bolig blir altså partneren, men prisen for partnerskapet var i forrige uke ukjent. Adm. direktør Baard Schumann (bildet) bekrefter nå overfor NEnyheter at prosjektet legges inn i nytt prosjektselskap for 206 millioner kroner. Schumann kan derimot ikke si noe om kostnadene og inntektspotensialet.
– Prosjektet ligger to år frem i tid, så det er litt tidlig å kommentere inntekter og kostnader, sier han.
Den aktuelle tomten har ifølge hjemmesidene til Ferd Eiendom et godkjent utbyggingsvolum på totalt 28 300 kvadratmeter BRA, eller 86 kvadratmeter per leilighet i gjennomsnitt. En gjennomsnittlig utsalgspris på eksempelvis 50 000 kroner kvadratmeteren tilsvarer 1,4 milliarder kroner i brutto inntekter.
Fra tidligere har Ferd Eiendom et partnerskap med Skanska om ytterligere tre eiendommer i Tiedemannsbyen, felt A, C og D. Utviklingen av Tiedemannsbyen er det største enkeltprosjektet i Ferd Eiendoms portefølje. Den tidligere industrieiendommen skal konverteres til ca. 1300 boliger.