BLIR STØRST I TSJEKKIA: Ivar Tollefsens Heimstaden Bostad blir størst på boliger i Tsjekkia.

Kjøper 42 000 boliger i Tsjekkia (+)

Ivar Tollefsens Heimstaden Bostad kjøper RESIDOMO og blir den største private boligutleieren i Tsjekkia, med 42 584 leiligheter.

Publisert Sist oppdatert

Etter å ha kjøpt eiendom i både Nederland og Tyskland utenfor Norden, går Heimstaden Bostad inn i det tsjekkiske markedet. Selskapet kjøper RESIDOMO-gruppen med selskaper som har 4515 eiendommer med 42 584 boenheter og 1675 næringseiendommer. Porteføljen er hovedsakelig lokalisert i Moravia-Silesia-regionen, som er den tettest befolkede regionen i Tsjekkia etter hovedstaden Praha. Porteføljen har et samlet areal på 2,6 millioner kvadratmeter utleiebart areal.

Tegn et abonnement på Estate Pluss!

• Få tilgang på alle artikler • Få alt av innhold i Norges største eiendomsarkiv • Motta nyhetsbrev

Prøv Estate Pluss i 1 måned for 99 kr + mva

Prisen er eks mva og betaling gjøres per faktura. Ved utløp av prøveperioden går abonnementet automatisk over i et årsabonnement dersom det ikke sies opp.
Powered by Labrador CMS