– Flyplassene har mange steder blitt en driver i næringsutviklingen. Dette handler om knutepunktsutvikling og her spiller flyplassene en helt sentral rolle, sier Stokke.
1. desember kommer han til konferansen Eiendom2015 for å snakke om akkurat dette. Hva kan vi forvente oss på Flesland fremover? Vil den utviklingen som nå nettopp har startet være med å gi det regionale næringslivet luft under vingene?
– Ser man utviklingen på Flesland i et 10 til 15 års perspektiv, så vil man få en formidabel utvikling, sier Stokke.

Tror på formidabel utvikling på Flesland
Flyplasser verden over endres til små byer med et pulserende næringsliv, såkalte airport cities. Det samme kommer til å skje i Bergen, tror arkitekt Gudmund Stokke fra Nordic – Office of Architecture.
Gudmund Stokke er den norske arkitekten med flest flyplasser på samvittigheten. Han har tegnet den nye terminalen til Bergen Lufthavn Flesland, Gardermoen, Arlanda i Stockholm og verdens største flyplassterminal i Istanbul. Han har nettopp levert forslag til ny byplan i Bodø og til det nye regjeringskvartalet i Oslo.