Fakta Storebø Maritim eies ifølge proff.no av 33,3% hver: 1. Flyfisk (Magnus Stangeland 75% + Torunn, Bente, Nina Stangeland 8,333% hver).2. Eikelie Invest Eiendom (Helge Arvid Møgster 51,181% + Arne, Marianne, Christian og Karoline Møgster 12,205% hver).3. Blænes Eiendom (50/50 Roald Blænes og Jostein Magne Blænes).
Fakta Storebø Maritim eies ifølge proff.no av 33,3% hver: 1. Flyfisk (Magnus Stangeland 75% + Torunn, Bente, Nina Stangeland 8,333% hver).2. Eikelie Invest Eiendom (Helge Arvid Møgster 51,181% + Arne, Marianne, Christian og Karoline Møgster 12,205% hver).3. Blænes Eiendom (50/50 Roald Blænes og Jostein Magne Blænes).

Milliardutbygging i skjærgården

Når Storebø Brygge er ferdig utbygd står det ti boligblokker i fjæresteinene. Nærmere Nordsjøen er det neste ikke mulig å komme.

Publisert Sist oppdatert

Leilighetene i de tre blokkene i første byggetrinn hadde en salgsverdi på snaut 400 millioner kroner, og kostet fra 1,99 til 14,5 millioner kroner stykket. Det forhindret ikke massiv interesse for å bo i havgapet på Austevoll sør for Bergen. Kommunesenteret Storebø er like borti veien. Innflytting var i desember.

– Salget har gått over all forventning, og nå har vi bare tre leiligheter igjen. Kjøperne er i hovedsak lokale mennesker, noen har flyttet hjem etter å ha bodd andre steder en stund, og dessuten er noen leiligheter solgt som ferieboliger, sier Remy Brekke i Privatmegleren om prosjektet som ble godt mottatt i kommunen.

Snart er planene for andre byggetrinn klare, noe som trolig blir 26 leiligheter i nok ei blokk.

– Så fortsetter vi suksessivt til alt er ferdig. Det er i alle fall tanken, og jeg tror vi kommer til å selge resten like bra som det første byggetrinnet. Det er allerede skapt et miljø der ute med folk i alle aldere inkludert barnefamilier, med blant annet et fantastisk brygge- og badeanlegg, påpeker Brekke og legger til at den opprinnelige tanken med elleve boligblokker er redusert til ti.

– Det ble gjort for å skape mer luft mellom byggene, sier han.

To av de tre blokkene som nå står ferdig har næringsarealer i første etasje. Leilighetene ble bygd i ymse størrelser, fra ca 50 til over 220 kvadratmeter for toppleiligheten med privat takterrasse. Men prisen kommer til å øke.

– Leilighetene som nå er solgt var priset litt lavt, så gjennomsnittsprisen kommer til å gå opp på de neste, bekrefter Brekke.

Storebø Maritim er tiltakshaver, og prosjektet er tegnet av Tippetue Arkitekter.

Fakta
Storebø Maritim eies ifølge proff.no av 33,3% hver:

1. Flyfisk (Magnus Stangeland 75% + Torunn, Bente, Nina Stangeland 8,333% hver).
2. Eikelie Invest Eiendom (Helge Arvid Møgster 51,181% + Arne, Marianne, Christian og Karoline Møgster 12,205% hver).
3. Blænes Eiendom (50/50 Roald Blænes og Jostein Magne Blænes).

Powered by Labrador CMS