HOTELL: Bergenseren Kjell Rennestraum var interessert i å kjøpe denne eiendommen, men likte ikke alt som kom frem da han undersøkte eiendommen nærmere. Nå er han dømt til å måtte betale 27 millioner kroner i erstatning.
Carew krever millioner etter havarert eiendomssalg
Den tidligere fotballproffen, John Carew, krever penger av det bergenske eiendomsselskapet, Regnbyen Eiendom 2, etter et havarert bygårdssalg i Oslo.
Carew solgte en bygård i Bygdøy allé til Kjell Rennestraums eiendomsselskap Regnbyen Eiendom 2 for 126 millioner kroner. Men salget havarerte da Rennestraum mener å ha avdekket flere ulovligheter ved eiendommen.
– Eiendommen fremsto som farlig. Som eier av et hotell har man et stort ansvar og her var det mye som var både feil og ulovlig, sa Rennestraum til Eiendomsmagasinet i fjor høst.
Eiendommen ble så solgt til Øye Eiendomsutvikling for rundt 120 millioner kroner. Nå vil altså Carew og hans partner, Per Arne Flod, ha penger fra Rennestraum. Rennestraum har tidligere sagt til Eiendomsmagasinet at han vurderer erstatningskrav mot Flod/Carew som følge av det han mener er urettmessig heving av kjøpsavtalen.
Partene har tidligere forsøkt å bli enige i forliksrådet, men saken ender i retten og skal opp i slutten av mai, melder Hegnar.no. Ingen av partene ønsker å kommentere saken ytterligere, men i følge Kapital ligger trolig erstatningsbeløpet på rundt seks millioner kroner, ettersom gården i fjor sommer ble solgt for 120 millioner kroner, skriver Nettavisen.