SOLGT: Registerbygget kostet 600 millioner kroner å bygge i sin tid. Foto: Ivar Kvaal
Bergen-aktør med storkjøp i nord
West Coast Invest sto nylig bak et storkjøp på kaia i Brønnøysund.
Transaksjonen innebærer en overtagelse av Søren Nielsen AS, som utviklet og bygget det som i dag er et 15.000 kvadratmeter moderne kontorbygg i Havnegata 48. Søren Nielsen AS hadde leieinntekter på 62 millioner kroner i 2022. Det er et syndikat satt opp av Swisslife Asset Managers Nordic som er selger.
Det sju etasjer høye bygget, som ble ferdigstilt i 2022, har plass til nær 600 arbeidsplasser, møte- og konferansesenter og huser både Brønnøysundregisteret og Digitaliseringsdirektoratet, ifølge en pressemelding.
– Transaksjonen ble gjort off market, og jeg vil benytte anledningen til å takke både selger og kjøper for en smidig prosess, sier megler Even Nilsen i Heilo Eiendom.
Pressemeldingen oppgir ikke salgssum. Selv om West Coast Invest har sin base i Bergen skal BYGG Tech i Brønnøysund fortsatt stå for driften på vegne av eier.
Arntzen de Besche har vært selgers juridiske rådgiver.