Dette er Dragonveien 7, ikke Kaptein Koss' vei 12 og 14. Foto: Anthon Eiendom
OVERNATTING: Det kommende anlegget blir likt dette i Dragonveien 7 som snart er ferdig.

Anthon eiendom fyller på med flere hundre nye rom

Utvikler to prosjekter etter hverandre. 

Publisert

I snart 20 år har Anthon Eiendom, tidligere Anthon B. Nilsen Eiendom, eid det som en gang var militærleiren Lahaugmoen på Hvam i Lillestrøm kommune. Der har de blant annet utviklet drøyt 630 overnattingsrom for å huse bedriftskunder og pendlere.

Nå vil de øke på med 160 nye rom ifølge en anmodning om forhåndskonferanse.

Der går det også frem at det er snakk om 2.650 kvadratmeter BRA og 950 BYA 

– Tiltaket omfatter oppføring av ny bebyggelse i tre etasjer med overnattingsrom i Kaptein Koss' vei 12 og 14. Det er i dag en brakkerigg der som vil bli søkt revet sammen med rammesøknad for oppføring av ny bebyggelse, skriver fagkyndig Arconsult Ove Bøe blant annet.

Bilparkerning skal skje på bakkeplan. Dette prosjektet skal stå ferdig i 2027.

Snart ferdig med 172

Utviklerne påpeker også at det kommende prosjektet er likt det 2.765 kvadratmeter store anlegget som Backe i disse dager ferdigstiller for dem på nabotomta Dragonveien 7.

Ifølge Backe har dette anlegget 172 leiligheter i fire etasjer fordelt på to fløyer. Byggingen som startet i desember 2024, med en kontraktssum på 114 millioner kroner før moms.

Powered by Labrador CMS