Fra Rud til Nesbru

Hvitvareleverandøren Miele bygger nytt hovedkontor på Nesbru.

Publisert Sist oppdatert

Dette er en artikkel fra NE nyheter, som nå er blitt til Estate Nyheter. Redaksjonen.

Miele holder i dag til i Løxaveien 13 på Rud i Bærum, sørvest for Kolsås-toppen. Men i en pressemelding torsdag opplyses det at Miele nå bygger nytt hovedkontor på Nesbru i Asker (se illustrasjon). Det nye bygget skal også bli et “utstillingsvindu for publikum og forhandlere”.

Mieles nye hovedkontor blir ifølge pressemeldingen liggende sentralt og godt synlig på et høydedrag i Nesbruveien langs E18 i Asker. Bygget får et totalareal på 6500 kvadratmeter over fire plan. Hvitvareleverandøren har nylig tegnet kontrakt med Hent AS som entreprenør, og byggingen starter i disse dager.

I tillegg til å romme kontorer for cirka 70 av Mieles 114 ansatte, skal nybygget inneholde serviceverksted, reservedelslager og parkering, samtidig som det skal fungere som utstillingsvindu for selskapets produkter.

– Det nye hovedkontoret blir et moderne signalbygg med god eksponering. Publikum og forhandleres interesse for nye produkter, matlagingskurs og temakvelder, gjør at vi har satt av hele 800 kvadratmeter til showroom, sier administrerende direktør Dag Steenfeldt-Foss i Miele i Norge i pressemeldingen.

Miele omsatte i 2010 for 639 millioner kroner, som var et rekordår. Ifølge pressemeldingen er det  nordmenns økende interesse for produktene som gjør at selskapet vokser ut av sine nåværende lokaler på Rud og trenger mer plass.

Miele-konsernet har på verdensbasis ca. 16 000 ansatte og omsatte i forrige regnskapsår for 2,83 milliarder euro.

Illustrasjon: Miele Norge

Powered by Labrador CMS