FULL KRANGEL I BORETTSLAGET: En tidligere styreleder i dette borettslaget på Mjølkeråen i Bergen har i flere år kjempet mot anklager og krav om flere millioner i erstatning. Nå er dommen klar. Skjermdump Toppe Borettslags nettside

Styreleder i borettslag? Da bør du lese denne saken

Misnøye med styrelederen endte med at han ble stevnet med krav om fem millioner i erstatning. – Viktig at man gjør seg kjent med ansvaret rundt styreverv, sier advokat.

Publisert Sist oppdatert

Ethvert borettslag er forpliktet til å ha et styre, og det er ikke unormalt at beboerne selv bekler disse rollene. Et styre i et borettslag eller boligsameie står ansvarlig for å sørge for den daglige driften og det nødvendige vedlikeholdet.

Tegn et abonnement på Estate Pluss!

Pris kr. 4761 eks. mva. (Normal pris 6348 eks.mva. )

Estate Media 25 år - 25 prosent rabatt på Estate Pluss!

Prisen er eks mva og betaling gjøres per faktura. Etter ett års rabatt, går abonnementet over til ordinære betingelser.
Powered by Labrador CMS