Fikk grønt lys for det nye kvartalet midt i sentrum (+)
Politikerne ga tommel opp, alt som gjenstår er å utvikle prosjektet.
Bystyret i Sarpsborg vedtok nylig forslag til reguleringsplan for Kvartal 314 nord, også kalt Dronningens gate Atrium. Området over to mål midt i sentrum består i dag av tre eldre eneboligtomter som skal rives for å gjøre plass til rundt 25 nye leiligheter.
Det er det Sarpsborg-registrerte selskapet Vestlia Holding som står bak fortettingsplanen. Der er Ebbell Eiendom som kontrolleres av den Oslo-baserte investoren Bjarne G. Samuelsen største aksjonær, og prosjektet har solid støtte i kommunen.
- Målsettingen er at all boligbygging mot 2050 skal skje innen to kilometer fra torget. For å oppnå dette kreves høyere arealutnyttelse i forhold til dagens situasjon. Denne planen bidrar til dette, heter det blant annet der i gården.
1 brukerNOK 449,- pr mnd.Faktureres kun årlig.
Bestill her
2 brukere*NOK 798,- pr mnd. / 399 pr bruker. Faktureres kun årlig.
Bestill her
3 brukere*NOK 1 047,- pr mnd. / 349 pr bruker. Faktureres kun årlig.
Bestill her
* Antallet brukere i abonnementet er låst og splittes ikke opp.