Det er ikke bare i Oslo kjøperne overnatter for å sikre seg ny bolig.
Onsdag formiddag begynte folk å stille seg i kø for å kjøpe leilighet i Skanska Boligs prosjekt Finstad Park. Salgsstart for prosjektet er torsdag 7. juni kl. 18.00. Ved totiden onsdag melder Skanska at syv personer har gjort seg klare til å overnatte for å overvære salgsstarten i morgen.
- Flytter fra vedlikehold
- Det er tydelig at det er stor etterspørsel etter leiligheter i nærheten av Ski sentrum. Det er mange som gjerne vil bytte ut eneboligen med en sentrumsnær leilighet der de slipper blant annet hagearbeid, snømåking og annet vedlikehold samtidig som man får en tidsriktig universell tilgjengelig leilighet med heis rett fra parkeringsanlegget, sier prosjektleder i Skanska Bolig, Jan-Helge Friling.
Energigjerrig
Første salgstrinn består av 72 leiligheter i størrelser fra 52 til 133 kvm (BRA). Prisene varierer fra 2 024 000 til 6 447 000 kroner.
Les også: - Etterkrigstilstander i boligmarkedet
Når Finstad Hageby står ferdig ved årsskiftet 2012/2013 har Skanska Bolig bygget 136 boliger i området, inkludert fire energigjerrige rekkehus, såkalte passivhus. Leilighetene som nå kommer i Finstad Park sikrer et variert boligtilbud i området. Salgsstart vil være på grendehuset i Finstad Hageby 2.
Dette salgstrinnet er første del i Finstad Park, som vil bestå til sammen av ca. 260 leiligheter når det er ferdig utbygget.
I 1. kvartal 2013 var produksjonen i bygg og anlegg 4,0 prosent høyere enn i samme kvartal året før.
En norsk investor har tilbrakt ni måneder i fengsel etter å ha blitt tiltalt for å ha svindlet til seg over hundre millioner kroner i støtte til et hotellprosjekt i Tyskland.
Tysk storbank har analysert hvor det er størst sannsynlighet for eiendomskrakk.
Oljeserviceselskapet Technip Norge AS har signert leiekontrakt på om lag 13.400 kvadratmeter i NCCs kontorprosjekt Lysaker Polaris.
De som har vært med helt fra starten i Aberdeen Eiendomsfond, har fått med seg en gjennomsnittlig avkastning på 7,2 prosent per år.
- Dette er en uholdbar situasjon for bransjen, sier Agnete Haugerud i Ernst & Young om Skattedirektoratets tverrvending for mva-fradrag i byggeprosjekter.
- Hvis jeg skal gjøre noe nytt, så er dette tidspunktet, sier den profilerte eiendomsadvokaten Håvard Skogvoll.
De som tenker på å investere i Spania, skal ha god tid, mener DNB-direktør Håkon Hansen.
Stor entreprenør konkurs – skylder på østeuropeisk konkurranse og trege betalere.
Edgar Haugens Ragde Eiendom vokser videre og har nå en portefølje som er verdsatt til 6,4 milliarder kroner.